Srpen 2014

Terminus - 3. část 3./3

31. srpna 2014 v 13:39 | Juliet Rocks |  Terminus
Právě se někde sluním ve Španělsku (nebo už dost možná sedím v buse), ale vám přináším další a poslední díl našeho (ano, mluvím o sobě v možném čísle ;D) milovaného Terminu. :) Enjoy! :3

Opět pro Elidress. :)


Fandom: seriál The Walking Dead
Název: Terminus
Autor: Juliet Rocks
Postavy: Daryl, Beth, Carol a Tyreese
Varování:Terminus - 3. část 2./3

16. srpna 2014 v 15:12 | Juliet Rocks |  Terminus
Nebojte, konec se blíží. ;)

Elidress.


Fandom: seriál The Walking Dead
Název: Terminus
Autor: Juliet Rocks
Postavy: Daryl, Beth, Carol a Tyreese
Varování:


Macecha

16. srpna 2014 v 14:24 | Juliet Rocks
V tomhle článku bych se chtěla krátce zamyslet nad jedním, mnou neustále omílaným, tématem. A to jsou zlé "nevlastní maminky" nebo-li macechy.

Víte, zajímalo by mě, jestli je na tomhle dávno "zaběhnutém" pohledu na nové partnerky otců něco pravdy. Jsou opravdu všechny macechy tak zlé? A proč jsou vlastně všechny maminky nejúžasnější na světě, zatímco macechy jsou právě ty největší mrchy? Těžko říct, možná to bude tím, že maminky nám, narozdíl od macech, darovaly život. Absuritou na tom je to, že právě tohle nás na nich štve - dávají nám najevo, že nejsme jejich děti. Ale v čem je ve výsledku rozdíl? Proč by nás ony měly brát jako vlastní, když my je jako matky nikdy brát nebudeme? Asi je to trochu nefér, to, že dítě má vždy pravdu, kdežto dospělý má smůlu a je rovnou považovaný za toho zlého. Na druhou stranu... Někde to původ mít musí - Popelka, Sněhurka, Perníková chaloupka,... Pro někoho jsou to možná jenom pohádky, ale pro mě prostě mají vždy pravdivý základ. Čímž nechci říct, že se vás vaše macecha pokusí otrávit nebo vás vyžene do lesa a vy už nikdy nenajdete cestu domů. ;) Jen si na ni prostě dejte pozor. A třeba zrovna vy budete mít štěstí a bude to neuvěřitelná pohodářka, ze které se ještě nakonec vyklube super kámoška. :) Hlavně nepřestávejte věřit, všechno je možné. ;)


Něco z wiki, že by důkaz...?
Někteří folkloristé pokládají pohádky za historické dokumenty. Například postava zlé macechy je interpretována tak, že v historii ženy často umíraly při porodu. Jejich manžel se znovu oženil a nová macecha s dětmi z prvního manželství bojovala o přízeň i majetek.

A naposled vám ještě hodím odkaz na článek: CLICK!
1) Ne, tohle prostě byla chyba té paní a ne děvčat.
2) Dostala mě tímhle: Možná jsem macecha, ale vím jednu věc, že všechno to, co se dělo a děje odnese vždycky jenom dítě a také vím, že je chyba, když maminky berou záměrně svým dětem otce…," krčí rameny Zuzana.
3) Ano, asi je lepší rozejít se, než "bojovat" s dětmi. Ty totiž vždycky zvítězí, a pokud to někdo nezvládne zkousnout... Pak jenom dobře, že to nedopadlo. ;)

The answer from Lana Parrilla ♥

14. srpna 2014 v 21:51 | Juliet Rocks |  English, bitte
Yeah, you are guessing right, another article in English is here! And it is just because I wrote THIS in English as well. ;) In that article I was asking you if I should send one more letter or birthday gift to my the second most favourite actress. You mostly advised my not to send her a gift but maybe another letter. But I disobeyed you and I sent her just a little gift - traditional Czech spa wafers. You have to know them as "Lázeňké oplatky" by the way. ;) And last week I got the answer!!!

It was definitely like a miracle to me, I was so thrilled, that I was screaming and jumping and runing round the room at the same time! :D Even though I didn´t ask her for a signature in the letter enclosed to the gift, she sent me one with a piece of paper, where was written something about how grateful she is and how much she appreciate my support. :) Anyway, I won´t show you this photo, my Facebook and also Twitter friends can see it, but I´m gonna show you the second one - because after this week I got the answer to my first letter!!! :D :D :)))

V

14. srpna 2014 v 18:52 | Juliet Rocks |  Seriály

.....Název: V

.....Zkratka: V :D

.....Český název: V :D :D

.....Žánr: Sci-Fi/Drama/Thriller

.....Počet řad a dílů: 1. řada 12 dílů, 2. řada 10 dílů

.....Délka dílu: cca 42 minut

.....Nejoblíbenější postava (foto): Erica Evans


.....Oblíbená postava (foto): ---

.....Oblíbený herec (foto): Lizzie M......Pět slov, co mě s tímto seriálem asociují: mimozemšťani, co tak vůbec nevypadaj :D, mimozemšťani, co tak VYPADAJ :D, přátelé či nepřátelé...?, vetřelci, vesmírné lodě

The Walking Dead

14. srpna 2014 v 18:18 | Juliet Rocks |  Seriály

.....Název: The Walking Dead

.....Zkratka: TWD

.....Český název: Živí mrtví

.....Žánr: Horor/Thriller/Drama

.....Počet řad a dílů: 1. řada 6 dílů, 2. řada 13 dílů, 3. a 4. řada 16 dílů

.....Délka dílu: cca 42 minut

.....Nejoblíbenější postava (foto): Daryl Dixon


.....Oblíbená postava (foto): Carol a Beth

.....Oblíbený herec (foto): ---

.....Pět slov, co mě s tímto seriálem asociují: zombie, útěk, boj, přežití, Caryl a Bethyl :D

The Secret Circle

14. srpna 2014 v 18:11 | Juliet Rocks |  Seriály

.....Název: The Secret Circle

.....Zkratka: TSC

.....Český název: Tajmeství kruhu

.....Žánr: Drama/Fantasy/Romantický/Horor (:D)

.....Počet řad a dílů: 1 řada 22 dílů

.....Délka dílu: cca 42 minut

.....Nejoblíbenější postava (foto): Diana Meade


.....Oblíbená postava (foto): ---

.....Oblíbený herec (foto): ---

.....Pět slov, co mě s tímto seriálem asociují: čarodějové, kouzla, teenageři, kruh, rodinné vztahy