Miluj.

31. října 2017 v 21:53 | Juliet Rocks |  Juliet Rocks

Miluj. Miluj teď a tady. Protože láska na Tebe nepočká.Říká se: "Žij přítomností." Zajímalo by mě, kolik lidí to doopravdy dělá. Ale když vám nic jiného nezbývá, protože nevíte, kdy vám bude zas bude líp, nebo jestli právě teď tohle je to "líp" a vám bude jen hůř, musíte se naučit žít přítomností. To je to jediné, co mi dala deprese. Umím se zastavit. (I když o to kolikrát nestojím.) Zastavím se a místo toho, abych začala panikařit, že už jsem zase paralyzovaná, uvědomím si, kde a s kým jsem a... Užívám si. Užívám si maličkostí.Sluníčka ve tváři, vzduchu v plicích, chutí na jazyku,... Ale hlavně lásky. Lásky, která je všude kolem mě. V pohledech, gestech, ve slovech.

Tohle jsem si ovšem neuvědomila kvůli* depresi. Ale kvůli něčemu úplně jinému. Žádná jména ale... Kvůli rakovině jsem ztratila svého nejoblíbenějšího člověka na zemi. A proto... Proto když byl někdo mně také relativně blízký v ohrožení této strašlivé nemoci, ztotožnila jsem se s tím a nedávalo mi to spát. Legrační je, že když všechno dobře dopadlo, nepřešlo mě to spojení a pořád se cítím k této osobě tak nějak zavázaná. Ne tak, že bych mu nebo sobě něco dlužila, ale už mi prostě nemůže být cizí, ani stejně "relativně blízký" jako předtím. Už pro mě prostě od téhle chvíle bude na přední příčce. Proč? Protože díky hrozbě jeho ztráty jsem si uvědomila, jak moc je pro mě důležitý, a jak ho mám ráda. Ale kdyby neonemocněl, nikdy bych to nezjistila. A já nechci, aby se muselo stát něco špatného jen proto, abych si uvědomila, jak mám něhoo ráda, a jak mi na něm záleží. Takže...

* slovíčko "kvůli" používám záměrně, neb i když mi deprese i něco dala, rozhodně mi více vzala, takže žádné "díky"

Nebojte se. Nebojte se a říkejte lidem, které máte rádi, že je máte rádi. Opakujte jim to. Ujišťujte je v tom. Ono se vám to vrátí...

Juls
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 kapitán kapitán | 2. listopadu 2017 v 17:27 | Reagovat

jop, i špatný věci nám něco přinesou... já zas kvůli svejm issues co sem měl, nebyl schopnej ani přítomnost VNÍMAT, takže mně to zas naučilo, jak důležitý je bejt schopnej fakt vnímat všecko a ne jenom přemejšlet... moc pěknej článek, piš takovejch víc!

2 *-Maggie-* *-Maggie-* | Web | 22. listopadu 2017 v 13:16 | Reagovat

Jsem ráda, že nejsem jedinej člověk kterej vidí velkej rozdíl ve slovíčkách "díky" a "kvůli" .. nesnášim, když někdo použije k negativní skutečnosti slovíčko "díky" .. takže děkuju :P :D

Taky mám občas takový momenty zastavení - kdy si připadám, že jsem jediná, kdo si ráno na zastávce všimne toho nádhernýho východu slunce. Kdo si večer užije pohled na padající déšť v kontrastu s pouliční lampou...atp. :)

Ano, je to smutné, že si většinou uvědomíme, že máme někoho moc rádi, až když nám odejde ze života, nebo skoro odejde... Musíme se ponaučit..takže!:

Jani, mám tě hrozně moc ráda. Jak jsme si řekly, jsi pro mě ta nejlepší kamarádka, kterou nemusim vidět klidně i půl roku, ale to nic nemění na tom, jak tě mám ráda a kolik mi na tobě záleží. Vždycky se hrozně moc těšim, až se znovu uvidíme (i když nám to někdy kvůli naší lenosti nevyjde :D, ale to si taky vždycky odpustíme :P )
Love You,
Forever Yours,
Maggie

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama