Once Upon a... Christmas! Volume IV.

16. prosince 2017 v 13:39 | Juliet Rocks |  Jednorázovky
A poslední!?!?! :)
"Cože?!"
Regina si opět povzdechla, "Nemůžeme si na to raději sednout?"
Emma se usadila do křesla a Regina zapadla do sedačky naproti ní. Najednou vypadala tak malá a zranitelná… Nejspíš na sobě cítila Emmin pohled a tak, aniž by vzhlédla, začala vysvětlovat.
"Nechápu to. Všechno se zdálo být perfektní. Dokonalé. A to možná byla ta chyba. Naprosto jsem vyloučila možnost, že by se něco mohlo pokazit. Přestala jsem dávat pozor, být ostražitá. Přitom se mi to Robin snažil říct už několik dní."
"Ale co? Co se ti snažil říct?" nevydržela to zase Emma.
"Že mu čest nedovoluje zůstat se mnou. Že se musí vrátit k Zeleně."
"Uf," Emma se zabořila hlouběji do křesla.
"Neříkej mi, že za ní šel trávit svátky," podívala se na Reginin všeříkající pohled, "ne, vážně mi nic říkat nemusíš. Rolanda ti tu nechal, protože neví, co od ní může čekat, že?"
"A protože chtěl, aby strávil pěkné svátky," dodala Regina.
"Jasně, bez jeho otce," odfrkla si Emma.
"Někdy je to možná lepší," pokrčila Regina rameny.
"Pokud jde o Robina. Ale ty jsi úplně jiný případ, Regino," Emma Regině konejšivě položila ruku na koleno, "Pojďte s Rolandem k nám."
Regina se krátce podívala na svou nohu a poté zvedla oči k blondýnce.
"Opravdu si nemyslím, že je to dobrý nápad. Když už nebude se svým otcem, měl by být alespoň někde, kde se alespoň trochu cítí jako doma."
Poté, co Emma odešla, cítila se Regina kupodivu snad ještě hůř. Jako by tím, že se někomu svěřila, dala všemu jakousi reálnou, konečnou formu. Venku se začínalo smrákat a to byl nejasný pokyn k tomu pomalu začít nosit dárky pod stromeček. Alespoň dárky dostane Roland pořádné, vybírali je společně s Henrym, který se v těchto klučičích záležitostech vyznal, na rozdíl od Reginy. Ta měla jediné štěstí, že byli nakupovat spolu a Henry několikrát nenápadně naznačil, co by se mu asi tak líbilo pod stromečkem najít. Do své skrýše se musela vracet snad desetkrát, než odnosila všechny dárky pro své chlapce. Své chlapce. Jeden už dávno není její a druhý… Kdo ví, jak dlouho bude trvat, než jí ho Robin sebere. Regina naposledy otevřela dveře šatní skříně a odstranila krycí kouzlo. Objevily se poslední dva dárky. Luk a šípy pro Robina, ručně vyřezávané Gepettem už půl roku dopředu, a maličká červená krabička, ovázaná zlatou stužkou. Pro Emmu. Regina popadla krabičku a zabouchla dveře od skříně.
Klečela u stromku a v ruce držela balíček. Vůně jehličí jí šimrala do nosu. Přemýšlela, zda ho položit mezi ostatní, či nikoliv. Jistě, jejich vztah se Spasitelkou se od prvního dne neúměrně zlepšil, ale přeci jen si nebyla jistá, jestli je jejich přátelství už na takové úrovni, aby si vyměňovaly vánoční dárky. Na druhou stranu… Položila balíček na jeden z větších krabic pro Rolanda. Když v obchodě uviděla obsah krabičky, prostě věděla, že je to přesně to pravé. Proto poslala Henryho napřed a-. Z myšlenek jí vytrhnul zvonek. Tentokrát už jí z něj však srdce neposkočilo nadšením. Spíš naopak. Zvedla se a oprášila si kolena od jehličí, které na nich ulpělo. Když došla ke dveřím, pečlivě si upravila kostýmek, a teprve potom otevřela.
"Šťastné a veselé Vánoce!" ozvalo se sborově.
Regina oněměla úžasem. Před ní stála celá armáda Charmingovců, se Snow v čele! Hned vedle ní stála Emma s Henrym v patách a kousek za nimi David houpal Neala v kočárku. Pirát, obvěšený taškami jako vánoční stromeček, se teprve blížil k brance. Všichni něco nesli. Když už ne tašky, tak mísy a kastroly s jídlem.
"Co- co tady děláte?" vyšlo z Reginy.
"No nekoukej tak na nás, přišli jsme s tebou a Rolandem oslavit Vánoce!" řekla na to Snow a už si to šinula dovnitř. Hned za ní se protáhnul Henry s uličnickým úsměvem od ucha k uchu. Když kolem procházela Emma, Regina ji oslovila: "Proč mám takový pocit, že to všechno byl tvůj nápad?" Odpovědí jí byl úsměv až bolestně podobný tomu Henryho.
- THE END -
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | 25. prosince 2017 v 10:25 | Reagovat

To je tak smutný, Juls 😭 a krásný zároveň ❤️

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama